Me muutamme yritysten tavan kohdata asiakkaat verkossa
giosg yrityksenä

Me muutamme yritysten tavan kohdata asiakkaat verkossa

Only Meaningful Interactions

Giosg on ohjelmistotalo, joka yhdistää datan ja tekoälyn toimintorikkaalla teknologialla. Me tarjoamme digitaaliset työkalut oikean henkilön kohtaamiseen verkossa oikeaan aikaan, jotta organisaatiot voisivat toimia älykkäämmin.

Tulos? Nopeammat ja suoraviivaisemmat prosessit, jotka lisäävät myyntiä, luovat tyytyväisiä asiakkaita ja parantavat markkinoinnin tuottavuutta merkittävästi.

giosgin tarina

Tarinamme

Tiesitkö, että giosgin nimi tulee sanasta kioski? Meidän mielestä merkityksellisten kohtaamisten luominen verkkosivuillasi tulisi olla yhtä helppoa kuin lehden tai vaikkapa suklaapatukan ostaminen.

 

Tämä visio syntyi vuonna 2011, kun toimitusjohtajamme Ville ryhtyi rakentamaan verkkoon kioskin kaltaista ympäristöä, josta yritykset löytäisivät työkalut asiakaspalvelulle, myynnille ja markkinoinnille helposti yhdestä paikasta.  Tämä idea on ajanut meitä kehittämään toimintorikkaita tuotteita uniikeilla lisäosilla, jotta jokainen asiakas voisi räätälöidä omasta giosg-ratkaisustaan itsensä näköisen. 

 

Me giosgilla olemme sitoutuneet auttamaan yrityksiä parantamaan suorituskykyään, lisämään myyntiä ja palvelemaan asiakkaitaan tehokkaammin verkossa!

giosg nopeasti

2011

Perustettu

350M

Analysoitua uniikkia online-käyttäjää kuukausittain

1200

Asiakasta maailmanlaajuisesti

Johtoryhmämme

Ville Rissanen giosg's CEO

Ville Rissanen

CEO

ville@giosg.com
Jussi Karelo giosg's COO

Jussi Karelo

COO

jussi@giosg.com
Peter Björkqvist giosg's CRO

Peter Björkqvist

CRO

peter@giosg.com
Ari Niinimäki giosg's CTO

Ari Niinimäki

CTO

apn@giosg.com
Petri Miettinen giosg's VP of engineering

Petri Miettinen

VP of Engineering

petri@giosg.com
Ari Nurmi giosg's Country Director of the UK

Ari Nurmi

Country Director, UK

ari.nurmi@giosg.com
Lars Schön giosg's Country Director of Sweden

Lars Schön

Country Director, Sweden

lars@giosg.com
Kalle Mäkelä giosg's Country Director of Finland

Kalle Mäkelä

Country Director, Finland

kalle@giosg.com
Laura Leskinen giosg's Head of Customer Engagement

Laura Leskinen

Head of Customer Engagement

laura@giosg.com

Missä pidämme majaa

The Finnish flag representing giosg's Finnish headquarters

Finland

giosg.com Oy
Valimotie 21, 00380 Helsinki,
Finland

Google maps 
The Swedish flag representing giosg's Swedish office location

Sweden

giosg.com Sverige AB
Götgatan 22 a, 118 46, Stockholm,
Sweden

Google maps
The Union Jack representing giosg UK office location

United Kingdom

giosg.com Ltd
Innovation Centre, Gallows Hill, Warwick, CV34 6UW, United Kingdom

Google maps