Me muutamme yritysten tavan kohdata asiakkaat verkossa
giosg yrityksenä

Me muutamme yritysten tavan kohdata asiakkaat verkossa

Only Meaningful Interactions

Giosg on ohjelmistotalo, joka yhdistää datan ja tekoälyn toimintorikkaalla teknologialla. Me tarjoamme digitaaliset työkalut oikean henkilön kohtaamiseen verkossa oikeaan aikaan, jotta organisaatiot voisivat toimia älykkäämmin.

Tulos? Nopeammat ja suoraviivaisemmat prosessit, jotka lisäävät myyntiä, luovat tyytyväisiä asiakkaita ja parantavat markkinoinnin tuottavuutta merkittävästi.

giosgin tarina

Tarinamme

Tiesitkö, että giosgin nimi tulee sanasta kioski? Meidän mielestä merkityksellisten kohtaamisten luominen verkkosivuillasi tulisi olla yhtä helppoa kuin lehden tai vaikkapa suklaapatukan ostaminen.

 

Tämä visio syntyi vuonna 2011, kun toimitusjohtajamme Ville ryhtyi rakentamaan verkkoon kioskin kaltaista ympäristöä, josta yritykset löytäisivät työkalut asiakaspalvelulle, myynnille ja markkinoinnille helposti yhdestä paikasta.  Tämä idea on ajanut meitä kehittämään toimintorikkaita tuotteita uniikeilla lisäosilla, jotta jokainen asiakas voisi räätälöidä omasta giosg-ratkaisustaan itsensä näköisen. 

 

Me giosgilla olemme sitoutuneet auttamaan yrityksiä parantamaan suorituskykyään, lisämään myyntiä ja palvelemaan asiakkaitaan tehokkaammin verkossa!

giosg nopeasti

2011

Perustettu

350M

Analysoitua uniikkia online-käyttäjää kuukausittain

1200

Asiakasta maailmanlaajuisesti

Johtoryhmämme

giosgin toimitusjohtaja Ville Rissanen

Ville Rissanen

Chief Executive Officer (CEO)
ville@giosg.com

Chief operating officer Jussi Karelo

Jussi Karelo

Chief Operating Officer (COO)
jussi@giosg.com

giosgn Chief Revenue Officer Peter Björkqvist

Peter Björkqvist

Chief Revenue Officer (CRO)
peter@giosg.com

giosgin Chief Technology Officer, Ari Niinimäki

Ari Niinimäki

Chief Technology Officer (CTO)
apn@giosg.com

giosgin VP of Engineering Petri Miettinen

Petri Miettinen

VP of Engineering
petri@giosg.com

giosgin UKn Country Director Ari Nurmi

Ari Nurmi

Country Director, UK
ari.nurmi@giosg.com

giosgin Country Director, Scandinavia John Goliats

John Goliats

Country Director, Scandinavia
john.goliats@giosg.com

Country Director, Finland Kalle

Kalle Mäkelä

Country Director, Finland
kalle@giosg.com

Giosgin Head of Customer Engagement, Laura Leskinen

Laura Leskinen

Head of Customer Engagement
laura@giosg.com

Missä pidämme majaa

The Finnish flag representing giosg's Finnish headquarters

Finland

giosg.com Oy
Valimotie 21, 00380 Helsinki,
Finland

The Swedish flag representing giosg's Swedish office location

Sweden

giosg.com Sverige AB
Götgatan 22 a, 118 46, Stockholm,
Sweden

The Union Jack representing giosg UK office location

United Kingdom

giosg.com Ltd
Innovation Centre, Gallows Hill, Warwick, CV34 6UW, United Kingdom