giosg företag meningsfulla interaktioner

Vi förändrar hur företag interagerar online

Sales Acceleration Platform

Giosg är ett mjukvaruföretag som kombinerar data och artificiell intelligens (AI) med funktionsrik teknik. Vi tillhandahåller intuitiva lösningar som levererar rätt onlinetriggers till de rätta personerna vid rätt tidpunkt, så att din organisation kan arbeta smartare.

Resultatet? En snabbare, mer strömlinjeformad process med mer försäljning, nöjdare kunder och en markant ökning på din avkastning på marknadsföringsinvesteringar.

giosg historia och mission

Vår historia

Visste du att namnet giosg kommer från ordet ”kiosk”? Vi anser att det bör vara lika enkelt att skapa meningsfulla interaktioner på din webbplats som att köpa en tidning eller chokladkaka!

 

Denna vision väcktes till liv år 2011, då vår VD Ville satte sig på att skapa en kioskliknande miljö online, där företag kunde hitta sin kundservice, försäljning och marknadsföringsverktyg på ett enda sätt. Det är därför vi har utvecklat funktionsrika produkter med unika tillägg som gör det möjligt för våra kunder att helt anpassa och skräddarsy sin giosglösning.

 

På giosg har vi åtagit oss att hjälpa företag att förbättra sina affärsresultat, öka sin försäljning och betjäna kunder mer effektivt online!

En snabb genomgång av giosg

2011

Grundades

350M

Unika besökare analyserade varje månad

1200

Kunder globalt

Ledningsgruppen

Photo of Ville Rissanen

Ville Rissanen

Chief Executive Officer (CEO)
ville@giosg.com

Photo of Jussi Karelo

Jussi Karelo

Chief Operating Officer (COO)
jussi@giosg.com

Photo of Peter Björkqvist

Peter Björkqvist

Chief Revenue Officer (CRO)
peter@giosg.com

Photo of Ari Niinimäki

Ari Niinimäki

Chief Technology Officer
apn@giosg.com

Photo of Mika Helaskoski

Mika Helaskoski

VP of Partner Sales
mika@giosg.com

Landschefer

about-2-management8-kalle-2

Kalle Mäkelä

Country Director, Finland
kalle@giosg.com

giosg.com Oy
Valimotie 21, 00380 Helsinki,
Finland

about-2-management7-john

John Goliats

Country Director, Scandinavia
john.goliats@giosg.com

giosg.com Sverige AB
Götgatan 22 a, 118 46, Stockholm

about-2-management6-ari

Ari Nurmi

Country Director, UK
ari.nurmi@giosg.com

giosg.com Ltd
Innovation Centre, Gallows Hill, Warwick, CV34 6UW